אוהבים את חמניות?
עזרו לנו להגיע ליתומים נוספים
יש מקום לחמניות בישראל »

אנו מאמינים כי בתור הבית של היתמות בישראל עלינו לייצר חקיקה ושינוי מדיניות עבור יתומים. אין לנו את הפריבילגיה לקבל את העדר המענה אשר שם מידי יום אלפי יתומים בסכנה.

בשל המצב הממשלתי המורכב, אין לעמותה דרך לקדם חקיקה כעת. אך אנו עושים את כל אשר ביכולתנו על מנת לקדם חקיקה ושינוי מדיניות רלוונטיים ברגע שרק נוכל.

החוקים שאנחנו נקדם

שינוי מדיניות הרישום:
במצב הנתון אין רישום מדיני מסודר אודות כמות היתומים ונסיבות היתמות. כתוצאה מכך, יתומים רבים אינם רשומים כיתומים, כך שבמסגרות חדשות פעמים רבות אין ידע וכתוצאה מכך אין התייחסות מותאמת עבור היתומים.

רישום חוזר מנכ"ל:
כיום אין חוזר מנכ"ל מסודר המחייב הנחיות פעילות מסוימות עבור יתומים, הן בתקופת הלוויה והשבעה והן בשגרה. בשל העובדה כי אין חוזר מנכ"ל כלל, יתומים רבים נתונים למרות מצב רוחם של מוריהם, דבר אשר לעיתים מסייע, אך לצערנו ברוב המקרים, משאיר את היתומים ללא התייחסות כלל או התייחסות מעוטה, אנו מאמינים כי עלינו לייצר עבודה וסיוע למורים במקרים הללו, מעבר לחוזר המנכ"ל, ניתן לקרוא על ההמשך ב- הסברה.

חקיקה למען יתומים צעירים:
אנו מאמינים כי על המדינה לתת תמיכה לכל נער ו/או ילד יתום. אנו רואים לנכון ונפעל כי המדינה תיתן מימון לטיפול (למשך שנתיים בלבד).

חקיקה למען יתומים בוגרים משני ההורים:
הענקת זכויות מדיניות שונות עבור יתומים משני ההורים מתחת לגיל 25. כגון: מימון לימודי תואר ראשון, סיוע בתשלום שכר דירה ועוד.

חמניות במדיה החברתית