קהילת הפייסבוק שלנו נועדה להיות בית ומקום וירטואלי ליתומים צעירים שאיבדו את אחד מהוריהם בגילאי 18-35.

הקהילה מופעלת על ידי עמותת חמניות - העמותה היחידה בישראל שתומכת ביתומים ומעניקה להם תמיכה חברתית ורגשית באמצעות תכנית ייחודית.

מה עושים אצלנו? מותר ורצוי לצחוק, לשתף, לפרוק, לכאוב, להעלות זכרונות ולשתף בחלומות, ולצד זה - לצמוח יחד.

למה התכנסנו כאן? כדי להרגיש מובנים ומבינים, להיות אחד עבור השני וזו בעיקר הזדמנות אמיתית להרגיש שייכים וחלק מקהילה אחת גדולה של אנשים כמונו.

הקבוצה שלנו עתידה להתקיים גם במפגשים מחוץ למרחב הוירטואלי, במפגשים קהילתיים, סדנאות, קבוצות תמיכה ויוזמות נוספות.

ודבר אחרון - חשוב לנו שכל מה שנכתב כאן יישאר וישמר בקהילה שלנו ובקבוצה הזאת. אין להעתיק ולשתף פוסטים של משתתפי הקבוצה. בואו נשמור על מרחב שיתופי נעים.

להצטרפות לקבוצת הפייסבוק »

שאלות ותשובות

למה כדאי להצטרף לקבוצה?

הקבוצה מחברת אנשים בסטטוס דומה אשר רבים מהם מסתובבים עם התחושה ש"זר לא יבין זאת". לא המשפחה, לא הבוס ואפילו לא הדוד או הדודה - אף אחד מהם לא מבין מה זה באמת אומר לאבד את אחד ההורים בגיל צעיר. בקהילה שהקמנו יש לכם הזדמנות להכיר אנשים שיבינו אתכם מבלי לרחם או לשפוט אתכם. בקהילה מותר לפרוק ולשתף, מותר אפילו לצחוק. הקבוצה נועדה להיות מרחב קהילתי ובטוח, שאולי יאפשר לכם להרגיש קצת פחות לבד.

מה כולל הפרויקט?

הפרויקט כולל כרגע קבוצה בפייסבוק, בה אפשר לדבר על הכל ובעתיד הקרוב מתוכננים אירועים קהילתיים. חלקם עם אופי יותר חברתי, וחלקם עם אופי יותר תמיכתי (מעגלי שיח).

מה מותר לי לכתוב בקבוצת הפייסבוק?

מותר לכתוב הכל, כל עוד התוכן לא פוגע במישהו/י מחברי הקהילה, וכל עוד הוא נכתב בכבוד. מותר לכתוב על הדברים הקשים והעצובים, אבל גם על הנושאים שהם טאבו או שיכולים להיות מאוד אישיים.

למה הקבוצה מוגבלת עד גיל 35?

הסיבה הראשונה היא שחשובים לנו הקשרים החברתיים בתוך הקהילה. אנחנו רוצים שחברי הקהילה ירגישו בנוח ויוכלו להזדהות זה עם זו, והגיל מהווה כאן פקטור, הסיבה השנייה היא שאנו סבורים שהקשיים והאתגרים המאפיינים התייתמות בגיל צעיר שונים מאלה שקיימים באובדן הורה בגיל מבוגר.

ואם אין לי פייסבוק?

בעתיד הקרוב הקבוצה תפעל גם מחוץ לזירה הוירטואלית ובאמצעות מפגשים מסוגים שונים, אליהם יוכלו להצטרף גם אלה שלא נמצאים בקבוצת הפייסבוק. במידה ואין לכם פייסבוק ואתם מעוניינים לקחת חלק בקבוצה, ניתן להצטרף אלינו כאן »

חמניות במדיה החברתית